Sınırötesi operasyon yetkisi Ankara'yı hareketlendirdi!

Sınırötesi operasyon yetkisi Ankara'yı hareketlendirdi!.14817
  • Giriş : 30.11.2007 / 17:59:00

CHP, DTP, MHP, AKP... TSK'nın sınırötesi operasyon için yetkilendirilmesine her kafadan bir ses çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP:
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, "Umuyorum sağlıklı düşünülmüştür, zamanlama ayarlanmıştır" dedi, sonuç alınmasının, Türkiye için kazanım olacağını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol da, TSK'ya sınır ötesi operasyon yetkisi verilmesinin olağan bir gelişme olduğunu, sonuçlarını görmek gerektiğini kaydetti.

MHP:
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Başbakan daha küçük müdahalelerle yetinme eğilimindedir. Bu yetkilendirilmenin kapsamı, amacı, şümulü nedir? Bunu Başbakan açıklamalıdır. Bu yetki neden 28 Kasım'dan önce verilmedi? Kış şartlarının ağırlaştığı bir ortamda bu kadar süre beklemek, sınır ötesi operasyonun etkinliğini azaltmaz mı? Bu soruların açıklığa kavuşması lazım. Başbakan kendisine yöneltilen eleştirileri aza indirmek istemektedir" dedi.

DTP:
DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, "Operasyonlar çare olmaz" dedi. Türk, tüm halkı kucaklayacak, buluşturacak bir formülün getirilmesi gerektiğini söyledi, "Tarihte 29 isyandan söz ediliyor. Demek ki bunlar çözüm değil. O zaman farklı mantıkla bakmak lazım" diye konuştu. Türk, bunun hassas bir konu ve süreç olduğunu, Ortadoğu'da bir kargaşanın yeniden gündeme gelebileceğini savundu.

BBP:
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu, "Daha fazla beklemek zaten polemik konusuna neden oluyordu. Burada asıl maksat, terörü kaynağında kurutmak olmalıdır. Uluslararası güçler inisiyatif alır hale getirmeden bu operasyon yapılmalı ve gerekli sonuç bir an önce alınmalıdır" diye konuştu.

TSK'ya operasyon yetkisi verildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK'ya karşı olası sınır ötesi operasyon konusunda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 28 Kasım itibarıyla yetkilendirildiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious