Sinop-Ayancık Karayolu'nda heyelan

Sinop-Ayancık Karayolu'nda heyelan.39021
  • Giriş : 12.01.2008 / 18:01:00

Sinop-Ayancık Karayolu'nun 42. kilometresinde meydana gelen heyelan sebebi ile ulaşımın servis yolundan verilmesi araç trafiğini olumsuz etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinop'u Ayancık ve Türkeli ilçelerini bağlayan karayolunun Şerefiye köyü mevkiinde geçtiğimiz Kurban Bayramı arifesinde aşırı yağış nedeniyle meydana gelen heyelan, araç trafiğini olumsuz yönde etkilemişti.

Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise yaptığı açıklamada; salı günü Şerefiye köyünden 2 kilometrelik güzergahın üst kısmından ayrı bir servis yolu açılması çalışmalarına başlanılacağı belirtildi.

Sinop- Ayancık yolu ile ilgili yeni projenin hazırlandığı ifade eden karayolları yetkilileri, bu yıl içersinde Sinop ile birlikte 7 ile toplam 346 milyon YTL'lik ödenek ayrıldığını, Sinop'a düşen ödeneğin ise 50 milyon YTL olduğu bildirdi.

Sinop Valisi Zeki Şanal ise yaptığı açıklamada, "Sinop-Ayancık karayolunda meydana gelen heyelan olayı, bu yol üzerinde önemli ölçüde hasar meydana getirmiştir. Karayolu üzerinde teknik ekibin yaptığı inceleme ve araştırmalar sonucunda, yolun 5-6 ay gibi zaman içersinde trafiğe ancak açılması mümkün olacaktır. Bu nedenle Şerefiye köyünden ayrı bir yol açılıp, trafik akışı da bu şekilde sağlanmıştır." denildi.

Araç sahipleri de, heyelanlı yola kısa zamanda çözümünü bulunmasını isteyerek, Şerefiye köyünden verilen servis yolunun bozuk oluşundan yakındı.

Servis yolundan ağır tonaçlı araçlarla binek araçlarında geçtiğini hatırlatan sürücüler, bununda yolda hem trafiği aksattığı hem de yolun bozulmasına neden olduğunu ifade etti.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious