Sinop Havaalanı yeniden açılıyor

Sinop Havaalanı yeniden açılıyor .8358
  • Giriş : 15.09.2007 / 16:44:00

Sinop Valisi Zeki Şanal, 2002 yılında kapatılan havaalanının önümüzdeki yıl yeniden tekrar açılacağını bildirerek, “Havaalanının açılması kente büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uçuşlara 31 Ocak 2002 tarihinde kapatılan Sinop Havaalanı, 2008 yılında tekrar açılıyor. Vali Zeki Şanal, hava alanının bakım ve onarım ihalesinin geçen Ağustos ayında yapıldığını belirterek, havaalanının yeni düzenleme ve iyileştirmelerden sonra sivil havacılığa açılacağını söyledi. Sinop Havaalanı'nın yeniden uçuşlara açılması ile birlikte bölgeye büyük katkı sağlanacağını belirten Vali Şanal, “Sinop’un ulaşım sorunun çözümüne yönelik olarak, hem kara hem de hava ulaşımının sağlanması konusunda oldukça ısrarlıyız. Bu bağlamda 24 Ağustos tarihinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce kapalı olan hava alanının pist ve apronun bakım ile onarımına yönelik ihale işlemi gerçekleştirildi” dedi.

Sinop Valisi Zeki Şanal, diğer hizmet birimlerinin de içinde yer aldığı bölümlerin ihalesinin yapıldıktan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce uçuşlara hazırlanması konusunda çalışmaların yürütüleceğini bildirirken şöyle konuştu:

“Özel hava yolu şirketleriyle işbirliği kurularak, Sinoplu hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. Bu bizim için olağanüstü ve heyecan verici gelişmedir. Hem ekonomi hem de Sinop'un sosyal yapısı ve turizmine hatta eğitimimize de büyük katkıda bulunacaktır. 2008 yılı itibariyle Sinop Havaalanı sivil havacılığa açılacaktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious