Sinyora'dan orduya 'karşılık ver' emri

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

İsrail ve Lübnan askerleri arasında yaşanan çatışmanın ardından Lübnan Başbakanı Sinyora'nın, orduya İsrail'in Lübnan'ın egemenliğine karşı ihlaline karşı cevap verme emri verdiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fuad Sinyora'nın bugün erken saatlerde Lübnan'daki Birleşmiş Milletler temsilcisi Gier Pederen ile görüştüğü belirtilen haberde Başbakanın, BM yetkilisine "İsrail'in Lübnan egemenliğine yönelik bu saldırıları reddettiklerini söylediği" belirtildi.

Sinyora, Pederen'e hitaben dün gece yaşanan olayın Mavi Hattı ihlal olduğunu ve İsrail uçaklarının da yazın sağlanana ateşkese rağmen Lübnan hava sahasını işgal etmeyi sürdürdüğünü aktardı.

İsrail-Lübnan sınırında dün gece yaşanan olayda Lübnan askerleri, sınırı geçen İsrail askerlerine ateş açmış; İsrail ordusu da buna karşılık vermişti. İsrail tarafı ise sınırı geçen birliklerin, iki mayın aracı ve ona eşlik eden tanklar olduğunu açıklamış ve amaçlarının sınır bölgesindeki mayınları temizlemek olduğunu kaydetmişti.

İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz de "sınırda yaşananlara seyirci kalamayacaklarını ve her türlü senaryoya hazırlıklı olduklarını söylemişti.

Cihan haber ajansına konuşan İsrailli aşırı sağcı lider Lieberman ise "İsrail-Hizbullah savaşının eli kulağında" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious