Şip şak hırsızlar kameraya yakalandı

Şip şak hırsızlar kameraya yakalandı.19621
  • Giriş : 30.01.2008 / 10:34:00

Yaşlarından büyük sabıkaya sahip hırsızlar kameraya yakalanınca yakayı ele verdi. Şip şak hırsızlar olarak bilinen şebeke üyeleri ellerini hızlı kullanarak hırsızlık yapma yeteneğine sahip.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekirdağ'da bir kuyumcu dükkanına giren 4 yankesicinin altınları el çabukluğu ile çalması güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Kadının o kadar hızlı bir şekilde altınları çalmasına işyeri sahibi ve polisler de şaştı.

Kamera görüntülerine göre; Hükümet Caddesi üzerinde bulunan İkizler Kuyumculuk'a 4 kişi altın almak için geldi. Tekirdağ Aktif İş Adamları Derneği Başkanı Kasım Özadalı'nın kuyumcu dükkanına giren yankesicililerin iki tanesi tezgahtarları oyaladı. Daha sonra hamile kılığında bir bayan ve erkek gelerek altın almak istediklerini söyledi. Tezgahtar kızı bir süre oyalayan yankesiciler, vitrindeki bileziklere bakacaklarını söyledi. Yankesici kadın 8 bileziği tezgahtarın elinden alıp bakmak istedi. Bilezikleri yankesicinin eline veren tezgahtarı, bu sırada erkek şahıs lafa tuttu. Yankesici kadın diğer tezgahtarların olayı görmemesi için çantası ile siper yaptı. Elindeki cüzdan aracılığı ile 8 bileziğin 3 tanesini kaşla göz arasında el çabukluğu ile cebine koydu.

Daha sonra hırsızlık olayının anlaşılması ile olay polise bildirildi. Yan kesicileri kameradan izleyen polisler, Sakarya nüfusuna kayıtlı hırsızlık şebekesinin 4 üyesini belirledi. Oyalama taktiği ile özellikle kuyumculardan el çabukluğuyla altın çalan çetenin 18 yaşından küçük üyesi C.K İstanbul'da polis tarafından ele geçirildi. Şebekenin bir başka bayan üyesi 30 hırsızlık suçundan aranan Ayşe K. da yine İstanbul'da iş üzerindeyken yakalandı.

Kamera kayıtlarında hırsızlığı yapan 28 yaşındaki Zümbül K. ve Orhan Y.'nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. 28 yaşındaki K.'nın 30 hırsızlık, Y.'nin ise 40 hırsızlıktan sabıkasının bulunduğu bildirildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious