Sipariş usulü hırsızlık

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Başkentte, sipariş verilen parçaları temin etmek için çaldığı araçların parçalarını hurdacılara satan 1 kişi ile bunları satın alan 4 kişi suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, 4 gün önce Eryaman'dan çalınan bir otomobil'in Sincan Polatlar Köyünün dağlık kesiminde parçalandığını tespit eden Ankara Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, söz konusu yerde önlem aldı.

Çaldığı otomobili parçalara ayıran M.A'yı takip eden Oto Hırsızlık ekipleri, M.A.'nın hurdacılar sitesinde bir adrese giderek otomobil parçalarını teslim ettiğini belirledi.

Hurdacının bulunduğu adrese baskın düzenleyen ekipler, M.A ile birlikte Davut D, Recep D, İbrahim Y. ve M.D.'yi gözaltına aldılar.

Gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki ifadelerinde, hurdacıların ihtiyaç duyulan otomobil parçalarının listesini M.A.'ya verdiği, M.A'nın da parçaları, çaldığı otomobilleri sökerek temin ettiği belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

Operasyon sırasında ele geçirilen otomobil ise “çalışır hale” getirildikten sonra sahibine teslim edildi.

Otomobil sahibi, otomobilini kısa sürede bulup, suçluları adalet karşısına çıkartan polislere teşekkür ederken, verilen cezaların da “caydırıcı olmadığı gerekçesiyle” tepki gösterdi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious