Sırbistan'ın teknik direktörü istifa etti

Sırbistan'ın teknik direktörü istifa etti.10375
  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Dünya Kupası'ndaki grup maçları sırasında Arjantin maçını 6-0 kaybeden Sırbistan-Karadağ'ın Teknik Direktörü Ilija Petkoviç, görevinden ayrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Petkoviç, "Bugün itibariyle görevimden ayrılmış bulunuyorum." dedi. Teknik Direktör Petkoviç, "Dünyanın korku ve nefretini çeken ülkemi yeni bir imaja doğru götürmek istedim. Ancak başarısız oldum." dedi. Sırp takımı kupa maçları sırasında sakatlıklar, takım için huzursuzluk ve taktikle ilgili eleştirilerle yüzyüze kaldı. Ayrıca kupa öncesinde Karadağ, federe olan Sırbistan-Karadağ'dan yaptığı referandumla ayrıldı. Petkoviç, "Oyuncular ülkelerinin milli marşlarını söylemesi ve ülkeleri için gözyaşı dökmesi çok fark yapıyor. Bizimkiler kafalarını başka yerlere çeviriyorlar. Futbol öyle bir oyun ki oyuncunun bütün karakteri ortaya çıkıyor." dedi.

Teknik Direktör Petkoviç, turnuva sırasında oyunucularının gerçek yüzlerini ortaya çıkardığını belirterek, "3 yıl boyunca Arjantin'i yenecek oyuncular aradım. Zaman bu tür oyuncuları bulup bulamadığımı gösterecek." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious