Şirin: Genelkurmay cevap versin

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Emin Şirin, Erdoğan'ın "Askerlik herhalde yan gelip yatma yeri değil" sözüne Büyükanıt'ın cevap vermesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şirin, Büyükanıt'a gönderdiği mektupta, "Başbakanın dün şehitlere yaptığı saygısızlık cevapsız kalacak mı, kalmayacak mı?" sorusunu yöneletti.
Bağımsız Milletvekili Şirin, yaptığı açıklamada, "Başbakan Erdoğan'ın sık görmeye başladığımız saygısızlıklarından en büyüklerinden birini, en ağırını hatta en ayıbını dün şehitlerimize karşı" yaptığını ileri sürdü.

Başbakan Erdoğan'ın "Artık şehit cenazesi istemiyoruz" diye bağıran vatandaşa "Askerlik herhalde yan gelip yatmakta yeri değil" şeklinde verdiği cevabı feveran olarak niteledi. Başbakan Erdoğan'ın önüne yazılı metin konulmadığı zaman heyezanlı konuşmalarına daha önce şahit olunduğunu önü süren Şirin, "Bu seferki hezeyan hiç birine benzemiyor." dedi.

Şirin, açıklamasına şöyle devam etti: "Bizim askerimiz yerinin ne olduğunu herkesten daha iyi bilir. Senin hatırlatmana da hiç gerek yok. Bu şehitler yan gelip yattıkları için mi bu vatan uğruna canlarının feda ettiler.

Bu arada unutma ki 645 bin asker değil, 70 milyon asker var. Haaa, belki sen buna dahil değilsin ama Türk ordusu ne yaptığını çok iyi bilir. Başbakanlık yapmak da yan gelip yatmakla olmuyor, gezip tozmakla da olmuyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious