Şırıngalı saldırgan bitti spreyli saldırgan başladı!

Şırıngalı saldırgan bitti spreyli saldırgan başladı!.6789
  • Giriş : 19.02.2008 / 04:16:00
  • Güncelleme : 19.02.2008 / 00:10:35

İzmir'de bir saldırgan, sprey sıktığı ilköğretim öğrencisi Harun Tümin´in yüzünü çakmakla ateşe verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarsus´ta, iki kız öğrenci ile üç kadına şırıngayla yanıcı madde atılmasının paniği atlatılmaya çalışılırken, İzmir´de de kimliği belirsiz bir saldırgan, sprey sıktığı ilköğretim okulu öğrencisi Harun Tümin´in yüzünü çakmakla ateşe verdi. Yüzü ve saçları alevler içinde kalan talihsiz çocuk, tedavi edilirken, dehşet saçan saldırgan izini kaybettirdi.

Olay, dün, saat 18.30 sıralarında, Buca İlçesi Yıldız Mahallesi´ndeki zeytinlik alanda meydana geldi. Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu öğrencisi 12 yaşındaki Harun Tümin, arkadaşlarıyla birlikte zeytinlik alanda top oynamaya başladı. Bir süre maç yapan çocuklardan Tümin, zeytinlik alanın dışına çıkan topun peşinden gidip almak istedi. İddiaya göre, bu sırada, topun üzerine basıp durduran kimliği belirsiz bir kişi, Tümin´in gelip almasını istedi. Kimliği belirsiz saldırganın yanına giden Tümin de, eğilip topu almaya çalıştı. Bu sırada cebinden çıkardığı, içinde yanıcı madde olduğu tahmin edilen spreyi Tümin´in yüzüne sıkan saldırgan, çakmakla da ateşe verdi.

YÜZÜ ALEV ALDI

Ne olduğunu anlayamayan talihsiz çocuğun, yüzü ve saçları alevler içinde kalırken, saldırgan, kaçarak izini kaybettirdi. Arkadaşlarının yardımıyla yüzündeki alevler söndürülen Harun Tümin, hemen yakındaki evine gidip ailesini olayı anlattı. İnşaatlarda işçi olarak çalışıp geçimini sağlayan Ekrem Tümin, oğlunu alıp Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi´ne götürdü. Tedaviye alınan ve yüzünde ciddi yanıklar oluşan Harun Tümin, müdahalenin ardından taburcu edildi.

ÇOK KORKTUM

Tedavinin ardından taburcu edildiği evinde ağrılar içinde kıvranan Harun Tümin, ``Kaçan topu almak istedim. Karşıma çıkan biri de gel al dedi. Tam alırken yüzüme birşey sıkıp çakmağıyla da ateşe verdi. Alevler içinde kalınca çok korktum. Benden ne istediğini anlamadım'' dedi. Oğlunun başına gelen saldırıyla panik yaşayıp tepki gösteren baba Ekrem Tümin, ``Etraf kendini bilmez manyaklarla dolu. Küçücük çocuktan ne isteniyor? Bu ülkede can güvenliği insanın her an tehlikede olabilir. Yine de biz şanslıyız. Daha kötüsü olabilir, kör kalabilir, ölebilirdi. Saldırganın bir an önce yakalanmasını istiyorum. Böyle bir dehşeti hiç görmedim, duymadım da'' diye konuştu.

UZUN SAÇLI SALDIRGAN ARANIYOR

Ailenin şikayeti üzerine polis, saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen zanlının eşkalini belirledi. Eşkal doğrultusunda harekete geçen ekipler, 18-20 yaşlarında, esmer, uzun siyah saçlı, mavi kot pantolonlu, 1.70 - 1.80 boylarındaki saldırganın yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious