Sirmen Erdoğan'a tazminat davası açtı

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Sefa Sirmen, Yuvacık Barajı’yla ilgili iddialarını gerekçe göstererek Erdoğan hakkında 50 bin YTL’Lik tazminat davası açtığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Kocaeli Milletvekili Sirmen, Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen Sefa Sirmen, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Yuvacık Barajı ile ilgili davanın devam ettiğini hatırlatarak, Erdoğan’ın, bütçe görüşmeleri sırasında Yuvacık Barajı ile ilgili bir gazete haberini göstererek, Ali Dibo benzetmesi yaptığını ifade etti. Erdoğan’ın, kişilik haklarına tecavüz ettiğini ve kişiliğini karalamaya yönelik ifadelerle kendisine zarar vermeye çalıştığını savunan Sefa Sirmen, bu nedenle Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, AK Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Sirmen, bunun yanı sıra Erdoğan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili İlyas Şeker hakkında 50 bin YTL’lik maddi ve manevi tazminat davası açtığını bildirdi.

Sefa Sirmen, ’görülmekte olan bir dava hakkında beyanda bulunulamaz’ şeklindeki Anayasa hükmünü hatırlatarak, bunun TCK’ya göre ’yargı görevi yapanı etkileme’ ve ’adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs’ suçu kapsamına girdiğini ifade etti. Sirmen, Erdoğan’ın Anayasayı çiğneyerek TCK’ya göre suç işlediğini öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious