Sirmen: Kuran kursları açılacak

Sirmen: Kuran kursları açılacak.10543
  • Giriş : 21.02.2009 / 15:14:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, başka partiye mensup olanların bile CHP'de toplanıp, yerelde ve genelde Türkiye'nin kurtuluşu için bir araya gelme kararı verdiğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen'in projelerini anlattığı toplantıda konuşan Selvi, dünyanın en zor işlerinden birinin belediyecilik olduğunu söyledi.

Sefa Sirmen döneminde Kocaeli'nin belediyecilikte örnek gösterilen bir il olduğunu ifade eden Selvi, ekonomik sıkıntılarda bile Kocaeli'ne hizmet etmekten geri kalmadıklarını anlattı.

Sirmen'in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde Seka Park'ı geri kazandırmayı düşündüğünü, bunun Sirmen'in en büyük projesi olduğunu dile getiren Selvi, ''İzmit Seka demektir, kağıt kültür demektir. Cumhuriyet tarihimizin ilk kağıt üretimi burada başlamıştır. Cumhuriyet değerimizin bu önemli üretim tesisi gelişen teknolojiyle değerlendirilmelidir. Bu Kocaeli halkının hakkıdır'' dedi.

Hizmetin kutsal, en önemli hizmetin ise insana yapılan olduğunu belirten Selvi, ''Bütün Türkiye'yi dolaşıyoruz pek çok ilde CHP'nin adayları sonuç alacak duruma gelmiştir. Belediyelerde AK Parti'nin hızlı bir şekilde ivme kaybettiği görülmektedir. Yönlendirici, toplumun dikkatini çeken anketlerin dışında, sorumluluk içinde yapılan ve yayınlanmadığı bilinen anketlerde, başta Kocaeli olmak üzere, CHP'nin nasıl ivme kazanarak AK Parti'nin önüne geçtiği bilinmektedir'' diye konuştu.

Başbakan'ın ''halkın içine giremez halde'' olduğunu öne süren Selvi, şunları söyledi:

''Bakanları, hükümet sözcüleri gidip konuştuklarında çok ciddi baskılara rağmen, tehlikelere rağmen halk protestolarını yapmaktadır. Başbakan halkı toplayarak gece gündüz dolaşmaktadır, çünkü sorunlara verecek cevabı yok, hamasi nutuklarla başkalarını suçlayarak bağırıp çağırarak gezmektedir. 6 yıllık bu iktidar gidecektir. Türkiye artık bu iktidara bir daha 'evet' demeyeceğinin görüntüsünü vermektedir. Başka partiye mensup olanlar bile CHP'de toplanıp yerelde ve genelde Türkiye'nin kurtuluşu için bir araya gelme kararını vermiştir.

6 yıllık tek parti iktidarında büyük vaatlere rağmen kalacak en önemli eser işsizlik eseridir. Kocaeli burada örnektir. Eserlerinden diğeri nedir, yoksulluğun yaygınlaşması ve derinleşmesi, kalıcı hale gelmesidir. AK Parti'nin en önemli eserlerinden bir tanesi de Kocaeli'yi Kocaeli yapan tesislerin peşkeş çekilmesidir. Dünyada petrol için savaşlar yapılırken bizim rafinelerimizi teslim etmiştir. Seka'yı kapatmıştır. Petrol ofisi gitmiştir, Petkim gitmiştir. AK Partinin bıraktığı eser budur.''

-SİRMEN'İN ''MAHALLE EVİ'' PROJESİ-

Sefa Sirmen de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde yapacakları projelerden bahsetti, hedeflerinin Kocaeli'ni dünya kenti yapmak olduğunu söyledi.

Sirmen, kurumsal dönüşüm ve kentsel altyapı, sanayi ve ticaret, mahalle, köy ve tarım, eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler, kültür, turizm ve sanat ile spor olmak üzere 6 ana projeleri olduğunu belirtti.

Mahalle, köy ve tarım projeleri arasında ''Mahalle Evi'' projesinin de olduğunu kaydeden Sirmen şöyle konuştu:

''Mahalle Evleri çok amaçlı, çok kapsamlı projelerden biri. Muhtarlık hizmetlerinin içinde olduğu, emeklilerin kendilerine yer bulduğu günlük gazete ve dergilerini okuyabildiği, öğrencilerin okul dönüşü etütlerini yapabildiği, üniversiteye hazırlık kurslarının, İngilizce, internet, bilgisayar kurslarının verildiği bir yer projesi. Mahalle Evlerinde yaz aylarında, okulların tatil olduğu zamanlarda müftülüklere tahsis edilecek tesislerde, Kuran öğrenmek isteyen öğrencilere Kuran kursu verilecek. Öğrencilere Kuran'ın anlamı, meali anlatılacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*