Şırnak Cizre'de olaylı cenaze töreni

Şırnak Cizre'de olaylı cenaze töreni.24892
  • Giriş : 16.02.2008 / 17:28:00

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, dünkü izinsiz gösteri sırasında hayatını kaybeden Yahya Menekşe'nin cenaze törenine katılan grup, olay çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cenazenin mezarlığa götürülüşünde, yol güzergahındaki işyerleri ve araçlar taşlayan grup, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Türk bayrağını da indirdi.

Cizre'de dün terör örgütü elebaşının yakalanarak, Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle Nur mahallesinde bir grubun çıkardığı olaylar sırasında yaşamını yitiren Yahya Menekşe'nin cenazesi Şeyh Salim Camisi'nde kılınan namazın ardından Cizre Asri Mezarlığı'na götürüldü.

Cenazeyi mezarlığa götüren grup, sık sık terör örgütü lehinde slogan atarak, yol güzergahındaki onlarca işyeri ile aracı taşladı.

Hareket halindeki bir yolcu otobüsünün de taşlandığı olaylarda, işyeri ve araçların camları tahrip oldu.

Mezarlıkta cenazenin toprağa verilmesinin ardından ilçe merkezine doğru yürüyüşüne devam eden grup, AK Parti İlçe Başkanlığı binası ile çevredeki işyerlerine taş attı.

Uyarılara rağmen taş atmaya devam eden gruba polis biber gazı ile müdahale etti. Dağılan gruptan bazıları yer yer toplanarak izinsiz gösterilerine devam etti.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Türk bayrağını indiren grup, Karayolları 75'nci Şube Şefliğinin önündeki direkte bulunan Türk bayrağını da indirmek istedi. Ancak polisin müdahalesiyle grup dağıldı.

Gerginlik devam ederken, DTP Şırnak milletvekilleri Hasip Kaplan ve Sevahir Bayındır polis yetkilileri ile görüşmelerinin ardından İdil yolu üzerinde toplanan grubu dağılmaları konusunda ikna etmeye çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious