Şırnak kırsalındaki askeri hareketlilik hız kazandı!

Şırnak kırsalındaki askeri hareketlilik hız kazandı!.17407
  • Giriş : 19.12.2007 / 20:20:00

Kritik noktalar Mehmetçik tarafından 24 saat kontrol altında tutuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

PKK hedeflerinin F-16’lar tarafından bombalanması üzerine sınıra yakın birliklerdeki güvenlik güçleri de teyakkuz haline geçti.

Çok sayıda asker PKK’lıların kullandığı geçiş güzergahlarına kaydırıldı. İkizce Tabur Komutanlığı’ndaki askeri birlikler sabah saatlerinden itibaren Gabar dağına top atışı yaptı. Kritik noktalar ise Mehmetçik tarafından 24 saat kontrol altında tutuluyor. Cizre-Şırnak, Cizre-Güçlükonak ve Şırnak-Beytüşşebap karayolunda ise PKK’lıların olası mayınlı tuzaklarına karşı mehmetçik sabahın erken saatlerinden itibaren dedektörle yol boyunca mayın taraması yaptı.

Kobra tipi helikopterler de gün boyunca Cudi ve Gabar dağları üzerinde keşif uçuşlarını sürdürdüler.

PKK sığınığında roket ve mayın ele geçirildi

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yapılan operesyonda, PKK'lı teröristlerin kullandığı sığınakta çok sayıda roketatar, roket mermisi ile mayın ele geçirildi. Ele geçirilen patlayıcılar yerinde imha edildi.

Alınan bilgiler üzerine hakerete geçen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yüksekova İlçesi Karabağ Köyü kırsalına operasyon düzenledi. Jandarma ekipleri, köyün 2 kilometre uzağında bulunan Lelaldek Yaylası'nda PKK'ya ait sığınak ortaya çıkardı. Sığınakta yapılan aramada, 12 RPG-7 antitank roketatar mühimmatı, 9 antipersonel roketi, 3 roket sevk fişeği ile 2 V-50 anti personel mayını bulundu. Sığınakta bulunan mayınlar bomba uzmanı ekipler tarafından ında imha eedilirken, bölgedeki operasyonların sürdürüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious