Şırnak'a askeri sevkiyat hızla devam ediyor

Şırnak'a askeri sevkiyat hızla devam ediyor.16877
  • Giriş : 12.04.2009 / 17:48:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Irak sınırı ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya karşı sürdürdüğü bahar operasyonları tüm hızıyla devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Operasyonlar Cudi Dağı üzerinde yoğunlaşırken, 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterler havadan gözetleme yapıyor.

TSK, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı geniş kapsamlı bahar operasyonlarına aralıksız olarak devam ediyor. Şırnak'ta bulunan Gabar, Cudi, Kato Dağlarında PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonlar, hava destekli olarak sürdürülüyor. Operasyonlar kapsamında Cizre ilçesi tarafından Silopi ilçesinde bulunan sınır birliklerine çok sayıda tam teçhizatlı komando sevk edildi. Komandoları taşıyan ve zırhlı araçların eşlik ettiği askeri konvoyun Silopi ilçesindekiBOTAŞ tesisleri yakınlarında bulunan askeri birlikte bir süre bekletildiği görüldü. Burada bekletilen birlikler daha sonra bahar operasyonlarına katılmak üzere Silopi ilçesinde bulunan 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*