Şırnak'a müjdeli haber

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Şırnak Valisi Selahattin Aparı, etüt çalışmalarının bitirildikten sonra 2007 yılında hava alanının temelini atmayı hedeflediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Aparı, yaptığı açıklamada, Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçeleri arasında kalan Düzova köyünde hava alanı yapımı için etüt çalışmalarını başlattıklarını bildirdi.

Yaptıkları inceleme ve çalışmalarda Düzova köyünün hava alanı için müsait bir yer olarak belirlendiğini kaydeden Aparı, köyün bulunduğu alanda sis olmadığını, kış aylarında da kar yağmadığını, bu nedenle uçakların inip kalkabileceği bir iklime sahip olduğunu vurguladı.

Uluslararası bir hava alanı yapmayı planladıklarını ifade eden Aparı, şöyle dedi: ’’Etüt çalışmalarının bitmesiyle 2007 yılında hava alanımızın temelini atmayı hedefliyoruz ve bunun hazırlık aşamasındayız. hava alanımızın faaliyete geçmesiyle ilimize büyük ekonomik getirisi olacaktır. Avrupa’yı Orta Doğu’ya bağlayan Habur Sınır Kapısı ve Körfez Savaşı’ndan sonra Irak’ın yeniden yapılandırması dolayısıyla iş adamları buraya yönelmiş durumdalar. Bunun için yapılacak hava alanı uluslararası nitelikte olacak.’’

Vali Aparı, Şırnak’a yapılacak bir hava alanının bölgeye atanan ve ulaşımı sorun olarak gören memurlar için de çok önemli olacağını ifade ederek, ’’Memurlar bundan sonra ulaşım sorunuyla karşı karşıya gelmeyecek. Bu da ilimize daha çok memurların gelmesi demek olacaktır’’ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious