Şırnak'a sinema geldi

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Sinema bulunmayan Şırnak’ta ‘Sinema Festivali’ yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak Gençlik Çalışma Grubu'nca düzenlenen festival, “Belki bu şehre de bir film gelir” şiarıyla başladı. Festival nedeniyle filmler kentte kurulan bir çadırda oynatılıyor. Şırnak’ta bulunan tek sinema 1980 yılında kapanmıştı.


Şırnak Gençlik Çalışma Grubu tarafından başlatılan Sinema Festivali nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda filmlerin gösterileceği çadır kuruldu. Sinema Festivali'nin açılışına Belediye Başkanı DTP'li Ahmet Ertak, Şırnak Emniyet Müdürü Salih Gökalp, Emniyet Müdürü Yardımcısı Erol Erkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Halil Balkan, İl Milli Eğitim Müdürü ömer Birlik, Sağlık Müdürü Sedat Kaya ile birçok kurum müdürü ile işadamlarının yanı sıra birçok davetli katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Şırnak Gençlik Grubu üyesi Fırat Bilir, Şırnak’ı her alanda geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek, ‘Belki bu şehre bir film gelir’ sloganıyla bu yola çıktıklarını belirterek, “Festival 4 gün sürecek. Festivali düzenlememizdeki amacımız gençlerimize ve Şırnaklılar'a film ve sosyal etkinlikleri aşılamaktır. Biz internet üzerinden ilan verdik, Türkiye'nin dört yanından bize 23 tane film geldi biz de bu filmleri 2 gün boyunca her gün 2 seans halinde Cumhuriyet Meydanı'nda kuracağımız çadırda gösteriyoruz” dedi.

Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak, gençlerin bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlere hasret kaldığını anlatırken “Bunun için bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlere her zaman destek olacağımıza söz verdik. Kısa sürelide olsa gençlerimizin yapmış olduğu bu çalışmayı anlamlı buluyorum. Bu tür çalışmalar sadece tek yönlü olmamalı diğer kuruluşların da katkıda bulunması gerekir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious