Şırnak'ta, 'bordo bereliler' 4 gündür operasyonda

Şırnak'ta, 'bordo bereliler' 4 gündür operasyonda.14436
  • Giriş : 01.04.2008 / 09:10:00
  • Güncelleme : 01.04.2008 / 09:11:07

Çıkan çatışmada, 1'i üsteğmen, 2'si astsubay olmak üzere 3 asker şehit oldu. Çatışmada 10 asker de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Siirt ve Hakkari üçgenindeki Bestler Dereler bölgesinde 'bordo bereliler' olarak nitelendirilen birliklerin de katıldığı ve 4 gündür süren operasyonlarda, yaklaşık 40 kişilik PKK'lı terörist grupla çıkan çatışmada, 1'i üsteğmen, 2'si astsubay olmak üzere 3 asker şehit oldu. Çatışmada 10 asker de yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik sürdürdüğü operasyonlarda çatışma çıktı. Dün sabah saatlerinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan Skorsky helikopterlerle derin vadilerin bulunduğu bölgelere Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı 'bordo bereli' askerler de indirildi. Gün boyu teröristlerin izini süren komandolar, akşam saatlerinde yaklaşık 40 kişilik bir terörist grubuyla sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada ilk bilgilere göre, 1'i üsteğmen, 2'si astsubay olmak üzere 3 asker şehit oldu. Çatışmada, 10 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterlerle Şırnak Askeri Hastanesi'ne getirilerek, tedavi altına alındı.

BÖLGE DE OPERASYONLAR HAVA DESTEKLİ DEVAM EDİYOR

Havanın kararmasına rağmen operasyon bölgesine Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda konuşlandırılan 'Meteler' adı verilen Jandarma Özel Harekat Timleri ile sınır birliklerinde görevli özel eğitimli komandolar helikopterlerle indirildi. Teröristlerin bulunduğu alanlar Kobra ve Süper Kobra helikopterleriyle bombalandı. Teröristlerin kaçış yolları da ateş altına alınırken, komandolar tüm stratejik noktaları tuttu. Bölgede yoğun şekilde çatışmaların sürdüğü belirtilirken, ölen teröristlerin de bulunduğu ve sayılarının henüz netleşmediği kaydedildi.

Bölgede önceki gün çıkan çatışmalarda ise 2 terörist ölü ele geçirilmiş, 3 güvelik görevlisi yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious