Şırnak'ta 1 terörist yakalandı

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Terörle mücadele kapsamında operasyonlarına devam eden güvenlik güçleri, Şırnak'ta 1 teröristi sağ olarak ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ayrıca Diyarbakır'da 2 güvenlik görevlisinin şehit olmasına neden olan mayın patlamasında 5 askerin yaralandığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensubu bir teröristin sağ olarak yakalandığı bildirildi. Teröristle ilgili adli işlemlerin devam ettiği kaydedildi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında ise; terör örgütü mensupları tarafından güvenlik güçlerine ateş açıldı.

Olayda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmezken; teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Genelkurmay açıklamasında, Diyarbakır'ın Dicle ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensupları tarafından döşenen mayının patlaması sonucunda 2 güvenlik görevlisinin şehit olması olayında 4 değil 5 güvenlik görevlisinin yaralandığını bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious