Şırnak'ta 2 terörist teslim oldu

Şırnak'ta 2 terörist teslim oldu.46914
  • Giriş : 04.07.2008 / 22:55:00

Şırnak'ta 2 terörist teslim oldu, 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, terör örgütünden kaçan 2 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine dün teslim oldu.

Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince önceki gün yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, bir grup teröristle karşılaşılması üzerine çatışma çıktı. Çatışmada bir terörist, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve bu silaha ait 30 adet mermi ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi, Abalı Tepe mevkisinde teröristlerce yola tuzaklanmış patlayıcı madde askeri araçların geçişi, Kayacık bölgesinde tuzaklanmış patlayıcı madde sivil bir aracın geçişi sırasında patladı. Olaylarda herhangi bir zayiat olmadı.

Güvenlik güçleri, Van'ın Başkale ilçesi dağlık arazi kesiminde de dün; 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet BKC makineli tüfek, 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 3 kilo plastik patlayıcı madde, 1 adet el bombası, 5 metre saniyeli fitil, 2 adet tahrip kapsülü ele geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious