Şırnak'ta 223 kişi köy korucusu oldu

Şırnak'ta 223 kişi köy korucusu oldu.12682
  • Giriş : 28.02.2009 / 18:05:00

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde köy kurucusu olmak için başvuran 600 kişiden 223'ü düzenlenen törenle resmi köy korucusu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beytüşşebap Şehit Yalçın İlköğretim Bölge Okulu spor salonunda düzenlenen törene Kaymakam Murat Uzunparmak, İlçe Alay Komutanı Albay Alpaslan Kauz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Halis Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Gündüzpolat, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Mutlu, kamu kurum amirleri, köy korucuları katıldı.

Beytüşşebap Kaymakamı Murat Uzunparmak törende yaptığı konuşmada, 223 kişilik vatansever genç, kendi ailesinden başlayarak görev yaptığı köy halkının güvenliğini sağlamak suretiyle vatanına, milletine ve devletine hizmet edeceğini söyledi.

Uzunparmak, "Yaşadığımız bu bölgede memleketin huzurunu bozan insanları ayrıştıran kan, korku ve etnik köken üzerinden propaganda yapan terör ve göz yaşından başka bir şey vermeyen bir ayrılıkçı zihniyet ile ve onun kanlı uzantısı PKK terör örgütü ile mücadele edeceğimizin farkında olarak görev yapacağınızdan şüphemiz yoktur. Örgütle mücadele etmenin değişik yöntemleri vardır bunlardan bir tanesi de dağdaki teröristle mücadeledir ki sizler güvenlik güçlerimizle beraber teröristle mücadele edeceksiniz ama asıl mücadele edilmesi gereken bir alan vardır ki o da kendi aile fertlerimizin terör örgütüne ve onların ilçedeki uzantılarının tuzağına düşmesini önlemek olmalıdır." dedi.

Yemin ederek resmi köy korucusu olan Azat Kılıç biz bir aylık özel eğitimden geçtiklerini, özel sınava tabi tutulduklarını belirterek "Devletimiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*