Şırnak'ta 35 terörist öldürüldü

Şırnak'ta 35 terörist öldürüldü.14250
  • Giriş : 17.10.2008 / 18:31:00
  • Güncelleme : 18.10.2008 / 10:36:44

TSK: Şırnak'ta 35 terörist öldürüldü. Basındaki Aktütün görüntüleri asılsız!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, haftalık basın toplantısında Aktütün saldırısı ve Cudi Dağı'nda düzenlenen operasyonla ilgili bilgiler verdi.

14 Ekim'de yapılan bir operasyonda Şurnak'ta Cudi Dağı'nın doğusundaki Besta bölgesinde 35 terörist öldürüldü. Ölü terörist sayısı PKK'lıların kendi aralarındaki telsiz konuşmalarından tespit etdildi. Öldürülen teröristlerin bir bölümü bölgeye PKK'lılar gömülürken, yaralı bir terörist de Besta'da infaz edildi. Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, telsiz konuşmaların bizzat dinlediğini açıkladı.

Gürak, Taraf Gazetesi'nde çıkan haberle ilgili savcılığın da dahil olduğu bir incelemenin devam ettiğini ve yayınlanan görüntülerden birinin Kandil'e ait olduğunu söyledi. Tuğgeneral Gürak, yayınlanan diğer iki görüntünün de aslında 1 kilometre değil 20 kilometre uzaklığı gösterdiğini belirtti.

Aktütün'deki çatışma sırasında hava kuvvetlerinin kullanılmadığı iddialarını yalanlayan Gürak, çatışmanın olduğu gün saat 16.58'de hava kuvvetlerinin devreye girdiğini ve insansız hava araçlarının tespit ettiği teröristlerin F-16'lar tarafından vurulduğunu ifade etti. Gürak, Aktütün saldırısıyla ilgili herhangi bir istihbarat zaafının olmadığının altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*