Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensubu 4 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

PKK / KONGRA-GEL terör örgütünden kaçarak KDP'ye teslim olan 4 terörist, KDP yetkililerinden alınarak Şırnak'ın Silopi ilçesi adli makamlarına teslim edildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, teröristler hakkında gerekli adli işlemlere başlanıldığı bildirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde ise Bestler - Dereler bölgesinde, güvenlik güçlerinin teslim ol ikazına ateşle karşılık veren terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucunda; bir terörist bir adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, bir adet el dürbünü, 2 adet cep telefonu, yüz adet fişek ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Ele geçen malzemelere gerekli yasal işlemler yapıldığı belirtildi.

Tunceli'nin Hozat ilçesinde de, dağlık bölgesinde, güvenlik güçlerince, bir grup PKK / KONGRA - GEL terör örgütü mensubu ile temas sağlandı. Çıkan çatışma neticesinde herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

Olay sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

BİNGÖL'DE 9 ADET EL BOMBASI ELE GEÇİRİLDİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Kısıklı köyünde, 1 adet MP-5 makineli tabanca, değişik cins ve çapta 137 adet fişek, 1 adet el dürbünü, 1 adet silah üstü dürbünü ve PKK / KONGRA - GEL terör örgütüne ait doküman ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 2 şahıs gözaltına alındı. Şahıslar hakkında adli işlemlere başlanıldığı bildirildi.

Bingöl'ün Yayladere ilçesi, dağlık bölgesinde, güvenlik güçlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde, terör örgütü tarafından araziye saklanmış vaziyette; 2141 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 9 adet el bombası,1 adet roketatar mühimmatı, 2 kg TNT ve 0,5 kg C-4 plastik patlayıcı, 150 adet infilaklı fitil, 182 adet elektrikli fünye, 8 adet Kannas keskin nişancı tüfek şarjörü ve yaşam malzemeleri bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious