Şırnak'ta ampul içinde dinleme cihazı

Şırnak'ta ampul içinde dinleme cihazı.8187
  • Giriş : 07.01.2009 / 22:16:00

Şırnak'ta öğrencilere dağıtılan tasarruflu ampüllerde 'dinleme cihazı' olduğu yönündeki iddialara Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş'tan tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, öğrencilere dağıtılan tasarruflu ampullerde ''dinleme cihazı'' olduğu yönündeki iddiaların kötü niyetli kişiler tarafından ortaya atıldığına inandığını söyledi.

Vali Yardımcısı Akdaş, yaptığı açıklamada, Şırnak'ta 97 bin 728 adet tasarruflu ampulün, ilköğretim okullarında dağıtıldığını hatırlattı.

Ampullerde dinlenme cihazı yerleştirildiği ve evlerin bu şekilde dinleneceği şeklindeki iddialar üzerine bazı vatandaşların dağıtılan bu ampulleri kırdığını öğrendiklerini belirten Akdaş, çok ilginç ve çok abartılı bir iddia ile karşı karşıya kaldıklarını bildirdi.

Çocuklara, ampul dağıtarak onların tasarruflu ampul kullanmasını özendirmek istediklerini, ancak iddiayı ve ampulleri kırıp atma davranışını anlamakta güçlük çektiğini ifade eden Akdaş, şunları kaydetti:

''Evlerine bir tane tasarruflu ampul girse aile bu ampullerden almaya devam eder diye düşündük. Ancak dağıttığımız ampullerin bir kısmının dinlenme iddiasıyla kırıldığını üzüntüyle öğrendik. Böyle bir şey mümkün değil. Ülkemizde bir kişinin ya da bir evin dinlenmesi için yetkili hakimin kararı gerekir. İllegal yöntemlerle kimse dinlenemez. Vatandaşlarımız bu ampulleri gönül rahatlığıyla kullansınlar.''

Akdaş, böyle bir iddianın neden ortaya atıldığını bilemediğini kaydederek, ''Bu iddianın kötü niyetli insanlar tarafından ortaya atıldığına inanıyorum. Dağıtmış olduğumuz 97 bin ampulün böyle bir amaçla kullanıldığını düşünmek kötü niyetli insanların işidir'' diye konuştu.

Vali Yardımcısı Akdaş, vatandaşlardan evlerinde tasarruflu ampulleri kullanmalarını da isteyerek, bu durumda her konutta yüzde 80 tasarruf sağlanmış olacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*