Şırnak'ta bir terörist teslim oldu

Şırnak'ta bir terörist teslim oldu.10334
  • Giriş : 12.08.2008 / 20:56:00

Terör örgütünden kaçan bir teröristin silahıyla güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı, 8 Ağustos'ta Şırnak'ta bir teröristin silahıyla teslim olduğunu, aynı gün Erzincan'da bir teröristin de güvenlik güçlerince yakalandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki terörle mücadeleye ilişkin duyuruda, 8 Ağustos'ta Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütünden kaçan bir teröristin silahıyla güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Aynı gün Erzincan ili Refahiye ilçesinde, TKP/ML terör örgütü mensubu bir teröristin güvenlik güçlerince yakalandığı ifade edildi.

Duyuruda, Hakkari ili Şemdinli ilçesi Tekeli-Gedik Tepe yolunda, 10 Ağustos'ta terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış patlayıcı maddenin, sivil bir aracın geçişini müteakip patlaması sonucu, bölgede bulunan 6 küçükbaş hayvanın da telef olduğu kaydedildi.

Aynı gün, Mardin ili Midyat ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensupları tarafından basma düzenekli olarak tuzaklanmış, 10 litrelik plastik bidon içerisine 600 gram patlayıcı kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde bulunduğu ve bunun imha edildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*