Şırnak'ta Bölük Komutanlığı'na roketatarla ateş açıldı!

Şırnak'ta Bölük Komutanlığı'na roketatarla ateş açıldı!.20536
  • Giriş : 13.10.2007 / 20:08:00

Terör örgütü mensubu tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, dün saat 17.05 sıralarında Şırnak'ın Uludere ilçesinin Türkiye-Irak sınır hattında bulunan Yekmal Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı'na, Irak toprakları içerisinden bir grup terör örgütü mensubu tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldığı bildirildi.

Açıklamada, güvenlik kuvvetlerince derhal karşılık verilerek teröristlerin kaçış istikametlerinin ateş altına alındığı belirtildi. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesi dağlık arazi kesiminde ise, dün saat 11.45 sıralarında güvenlik güçlerince yapılan arazi aramasında terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği imha edildi.

Öte yandan, güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Gabar, Cudi, Küpeli ve Kato dağlarında başlattığı operasyonlar da devam ediyor. Şırnak'ta 25 kişinin teröristler tarafından katledilmesinin ardından yoğunlaşan operasyonlara havadan destek sunuluyor. Güvenlik güçlerinin yaptığı arazi arama tarama faaliyetlerinde ise terör örgütüne ait sığınaklarda bulunan yaşam malzemeleri imha ediliyor.

Terörle mücadele kapsamında Ekim ayında güvenlik güçleri 5 teröristi ölü, 7 teröristi sağ, 2 teröristi teslim olmak üzere toplam 14 teröristi etkisiz hale getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious