Şırnak'ta çatışma: 1 terörist öldürüldü

Şırnak'ta çatışma: 1 terörist öldürüldü .8106
  • Giriş : 24.11.2007 / 13:04:00

Güneydoğu da çeşitli bölgelerde PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi kırsal kesiminde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren PKK'lı teröristlerinden 1'i ölü, arkadaşı yaralı olarak ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsal kesiminde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan kısa süreli çatışmada ölen ve yaralanan olmadı.

Şırnak’ın Güçlükonak İlçesi kırsal kesiminde güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlarda bir grup teröristle karşılaşıldı. Güvenlik güçlerinin ‘Teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, 1 terörist öldürüldü, 1'i ise yaralı olarak ele geçirildi. Bölgeye takviye birlikler gönderilirken, kapsamlı operasyon başlatıldı. Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsal kesiminde arama tarama operasyonunu sürdüren güvenlik güçleriyle teröristler arasında kısa süreli çatışma çıktı. Ölen ya da yaralanan olmayan çatışma ardından operasyon sürdürülüyor.

Bingöl'ün dağlık kesiminde güvenlik güçlerini yaptığı arama tarama faaliyeti sırasında teröristlerin kullandığı bir sığınakta, 1 Kalaşnikof tüfek ile 1 el bombası ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious