Şırnak'ta çatışma: 1 terörist öldürüldü

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Kış mevsimi boyunca Kandil Dağı'na çekilen teröristlerin Türkiye'ye sızma girişimlerine karşı geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta teröristlerle güvenlik kuvvetleri arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürülürken; Antalya ve Şırnak'ta 2 terörist yakalandı.
Şırnak'ın dağlık arazi kesimde arazi arama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine sayıları tespit edilemeyen PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarınca kısa süreli taciz ateşi açıldı. Güvenlik kuvvetlerinin ateşe süratle karşılık vermesinin ardından teröristler olay yerinden kaçarken; olayda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

Şırnak, Hakkari, Siirt, Tunceli ve Diyarbakır kırsalında operasyonlara ağırlık veren güvenlik kuvvetleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi arama faaliyeti esnasında ise, bir grup terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 1 terörist bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve iki adet el bombası ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, terör amaçlı örgüte üye olmak suçundan yakalama emri ile aranan bir terörist yakalanırken; Antalya'da da Van Emniyet Müdürlüğü'nce terör amaçlı örgüte üye olmak suçundan aranan bir terörist yakalandı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Antalya'daki terör örgütü mensubu çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanırken; Şırnak'takinin ise adli makamlara teslim edildiği bildirildi.

Van'ın Başkale ilçesi kırsal arazi kesiminde yapılan aramada terör örgütüne ait bir adet Kaleşnikof tüfek, 4 adet boş şarjör, bir adet el dürbünü, bir adet hücum yeleği, bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Örgüte yönelik 2007 yılında da çalışmalarını yürüten güvenlik güçleri, bugüne kadar aranan veya örgüte katılmak için yola çıkan 15 teröristi yakalarken; 15 terörist ise güvenlik güçlerine kendiliğinden teslim oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious