Şırnak'ta çatışma: 3 yaralı

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Şırnak'ta güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensubu bir grup arasındaki kısa süreli çatışmada, 3 güvenlik görevlisinin hafif yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde arama tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerinin bir grup terör örgütü mensubu ile dün akşam saat 20.30 sıralarında kısa süreli çatışma yaşadığı, açılan ilk ateşte üç güvenlik görevlisinin hafif yaralandığı belirtildi.
Kaçan teröristlerin yakalanması amacıyla bölgede arama ve tarama faaliyetine devam edildiği kaydedildi.
Açıklamada, Şırnak'ın dağlık arazi kesimde arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine sayıları tespit edilemeyen terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensuplarınca da dün saat 03.30 sıralarında kısa süreli taciz ateşi açıldığı, ateşe süratle karşılık verilerek, herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmesinin önlendiği belirtildi.
Açıklamada, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
Açıklamada, şu bilgiler verildi:
''Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince dün saat 10.25'te yapılan arazi aramasında, terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensupları tarafından kullanılan sığınak içerisinde, muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik kuvvetlerince dün saat 17.30'da yapılan arazi aramasında, terör örgütü mensupları tarafından araziye yerleştirilen patlayıcı madde düzeneği bulunmuştur. Patlayıcı madde herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirilmiştir.
Mardin Mazıdağı dağlık arazi kesiminde dün saat 07.30'da icra edilen arama tarama faaliyeti esnasında, bir adet basma düzenekli patlayıcı madde bulunmuştur. Patlayıcı madde herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirilmiştir.
Mardin Mazıdağı dağlık arazi kesiminde dün saat 13.55'te icra edilen arama tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensupları tarafından kullanılan sığınak içerisinde, 100 kilogram Potasyum Nitrat ve A-4 plastik patlayıcı madde karışımı ile hazırlanan patlayıcı madde, bomba yapımında kullanılan malzemeler ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious