Şırnak'ta geniş çaplı operasyon başlatıldı

Şırnak'ta geniş çaplı operasyon başlatıldı.9581
  • Giriş : 08.11.2007 / 10:16:00

Birliklere zaman zaman taciz ateşi açılması üzerine sınırın Uludere-Şemdinli arasındaki sıfır noktasında ve Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsalında geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Jandarma Özel Harekât timleri de operasyona katılıyor. Kuzey Irak dağlarında üslendikleri yerlerden, sınırda konuşlanan Türk birliklerine zaman zaman taciz ateşi açılması üzerine sınırın Uludere-Şemdinli arasındaki sıfır noktasında ve Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsalında geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Sarp ve dik kayalarla dolu alanda PKK'lıların peşine düşen birliklere Jandarma Özel Harekât timleri de eşlik ediyor. Sıcaklığın gece sıfırın altına düştüğü bölgede birliklerin operasyonuna, helikopterler de hava desteği sağlıyor.

Öte yandan, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki Cudi Dağı eteklerinde geniş kapsamlı tank tatbikatı yapıldı. Gerçek mermilerin kullanıldığı tatbikata çok sayıda tankın katıldığı görüldü. Askeri birlikler tatbikat için uzun konvoylar halinde bölgeye giderken, havadan ve karadan sıkı güvenlik önlemleri alındı. Tatbikata hava birliklerinin de katılması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious