Şırnak'ta geniş çaplı operasyon

Şırnak'ta geniş çaplı operasyon.23148
  • Giriş : 18.06.2008 / 13:47:00

Şırnak'ta PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri, Küpeli ve Cudi Dağları ile Bestler Dereler Bölgesi'ndeki operasyonlarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küpeli ve Cudi Dağı'nda tespit edilen bir grup teröristlere yönelik bugün başlatılan büyük operaslonda bölgeye tam techizatlı özel eğitimli komandolar sevkedildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Şırnak'ın dağlarında yuvalanan teröristlere yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Operasyonlar Küpeli, Cudi Dağları ile Bestler Dereler bölgesinde sürerken, bugün Küpeli ve Cudi'de tespit edilen bir grup teröristle yönelik hava destekle büyük operasyon başlatıldı. Teröristlerin bulunduğu alanlar havadan Kobra tipi helikoperlerle ateş altına alınırken, stratejik alanlar ve teröristlerin kaçış güzergahlarına Sikorsky helikopterlerle komandolar indirilip tamamen tutuldu. Operasyon bölgesine Şırnak'taki 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan bu sabah karadan tam teczihatlı özel eğitimli komandolar sevkedildi. Komandoları taşıyan konvoya kent merkezinden geçişi sırasında frekans karıştırıcı Jammer’li araçlar eşlik ederken, sıkı önlemler alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious