Şırnak'ta hain saldırı: 5 şehit 2 yaralı

Şırnak'ta hain saldırı: 5 şehit 2 yaralı.16575
  • Giriş : 10.05.2009 / 09:45:00
  • Güncelleme : 10.05.2009 / 09:48:09

Şırnak'ta meydana gelen mayın patlamasında 2'si köy korucusu toplam 5 kişi şehit olurken 2 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak merkeze bağlı Kemerli köyü yakınlarında meydana gelen patlamada korucu Abdulmüttalip Hanedan, korucu Selman Hanedan, mütahitlik yaptığı öğrenilen Nebil Özden ile ismi henüz öğrenilmeyen 2 kişi şehit oldu. Patlamada ağır yaralanan 2 kişi ise Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayda ölen ve yaralananların hepsinin Kemerli köyünden olduğu ve odun toplamak için gittikleri dağdan köye döndükleri öğrenildi. Şehitlerin yarın Şırnak'ta düzenlenecek törenin ardından Kemerli Köyü'nde toprağa verileceği kaydedildi.

Cudi Dağı eteklerindeki Kemerli bölgesinde, bu akşam saat 20.00 sıramlıranda içerisinde korucu ve köylülerin bulunduğu kamyonet, PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayına çarptı. Mayının infilak etmesi sonucunda araçta bulunan ve henüz isimleri öğrenilemeyen 3 korucu şehit oldu, 2 köylü de yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybeden köylülerden birinin isminin Nebil Özmen olduğu öğrenildi. Toplam 5 kişinin hayatını kaybettiği olayın ardından bölgede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*