Şırnak'ta linç edilen zanlı toprağa verildi

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan A.B'ye linç girişimi sırasında çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Söyler'in cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki kız çocuğunu öldürdüğü ve 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu gerekçesiyle 10 gün önce tutuklanan A.B'nin (21), Şırnak Devlet Hastanesine getirildiği sırada bir grup vatandaşın, linç girişimi için hastaneye zorla girmek istemesi üzerine çıkan olaylar sırasında yaralanan, kaldırıldığı hastanede yapılan tıbbi müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Hasan Söyler'in (25), cenazesi yakınları tarafından Şırnak Askeri Hastanesinden alındı. Gazipaşa Mezarlığı'na ambulansla getirilen cenaze, burada kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Cenaze törenine aralarında Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak'ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişi katıldı. Grup defin işlemlerinden sonra sessizce dağıldı. İki kız çocuğunu öldürdüğü ve 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu gerekçesiyle 10 gün önce tutuklanan A.B'nin (21) sabah cezaevinde başka bir tutuklu tarafından sopayla dövülmesi üzerine tedavi için Şırnak Devlet Hastanesine getirildiği sırada bir grup vatandaşın, linç girişimi için hastaneye zorla girmek istemesi üzerine olaylar çıkmış ve 23 kişi yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious