Şırnak'ta linç gerginliği sürüyor

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan A.B. adlı kişiyi linç etmek isteyen vatandaşla polis arasında gerginlik sürüyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan A.B. adlı kişiye bir grup vatandaş tedavi için getirildiği hastanede linç girişimi sonrasında oluşan gerginlik devam ediyor. Dağılmayan kalabalığı dağıtmak için polis havaya sık sık ateş ediyor.

Sabah saatlerinde cezaevindeki mahkumların saldırısına uğrayan tecavüz ve katil zanlısı A.B. hastane girişinde vatandaşlar tarafından da linç edilmek istenmişti. Şırnak'ta gerginlik devam ederken Kalabalık grup polise taş atarak şahsın verilmesini istiyor.

Hastanelerin bulduğu bölgede öfkeli kalabalığın beklediği gözlenirken, hastanelerde görevli kimsenin kalmadığı öğrenildi. Öte taraftan bir ambulansın yakılması girişiminde bulunduğu öğrenilen kalabalığın tekrar sakinleştirildiği bildirildi. Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre, 7'si çocuk 30 kişinin yaralandığı kaydedildi. Yaralıların tedavilerinin yapıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious