Şırnak'ta mayın patladı: 1 asker yaralı

Şırnak'ta mayın patladı: 1 asker yaralı.25508
  • Giriş : 09.06.2008 / 17:36:00

Şırnak'ta teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince dün saat 20.20'de yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Erzurum'un Horasan ilçesinde terör örgütü mensubu bir terörist dün saat 12.30'da güvenlik güçlerince yakalandı.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde dün ölü olarak ele geçirilen iki teröristle birlikte bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Kannas keskin nişancı tüfeği, bir adet el telsizi ve altı adet sırt çantasının bulunduğu belirtildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçleri tarafından dün icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış, 1,5 kilogram patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde bulundu.

Şırnak'ın Güleşli Köyü bölgesinde terör örgütü mensuplarınca dün sabah yol üzerine tuzaklanmış patlayıcı madde, askeri aracın geçişi esnasında patladı. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında da terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınak içerisinde bir adet el bombası, iki adet elektrikli fünye, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, çok miktarda örgütsel doküman, 185,5 kilogram muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hakkari'nin dağlık arazi kesiminde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında da terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış beş adet mayın bulundu. Bulunan patlayıcı ve mayınlar uzman ekiplerce imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious