Şırnak'ta mayın patladı: 1 güvenlik görevlisi yaralandı

Şırnak'ta mayın patladı: 1 güvenlik görevlisi yaralandı.7924
  • Giriş : 29.09.2007 / 15:42:00

Şırnak'ta mayın patlaması sonucu 1 güvenlik görevlisi yaralandı. Adana'da ise 1 terörist yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bingöl'de terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Adana'nın Seyhan ilçesinde ise 1 terörist yakalandı.

Şırnak:
Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında da teröristler tarafından döşenen mayın dün saat 09.30'da patladı.

Patlama sonucunda bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Bingöl:
Güvenlik güçleri ile teröristler arasında, Bingöl'ün Kiğı ilçesi dağlık arazi kesiminde önceki gün saat 21.20'de, Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde de saat 22.10'da kısa süreli çatışmalar çıktı.

Olaylarda herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Van:
Van'ın Çatak ilçesi dağlık arazi kesiminde, teröristlerce 4 kilogram plastik patlayıcı madde kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Diyarbakır:
Diyarbakır'ın Ergani ilçesi dağlık arazi kesiminde teröristlerce araziye yerleştirilen bir adet patlayıcı madde düzeneği bulundu.

Lice ilçesi dağlık arazi kesiminde de önceki gün, bir sığınakta; muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Adana:
Adana'nın Seyhan ilçesinde ise güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada, terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious