Şırnak'ta mayına basan 1 astsubay yaralandı

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta icra edilen bir operasyon sırasında mayına basan bir astsubay yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaralı personelin helikopterle Şırnak Askeri Hastanesi'ne sevkedilerek tedavi altına alındığı ve astsubayın hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.
Öte yandan sitede yer alan bir başka açıklamada da dün Hakkari'nin Çimenli köyü bölgesinde yapılan arama-tarama faaliyetinde, bir yol menfezine teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcı maddenin güvenlik güçlerince saat 08.30'da bulunarak imha edildiği belirtildi.
Terörle mücadele kapsamında dün gerçekleştirilen diğer faaliyetler ise şöyle:
- Diyarbakır'ın Hani ilçesi Balabantepe bölgesinde, terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e ait ve girişinde basma düzenekli patlayıcı madde olan bir sığınak, saat 08.30 sıralarında bulundu.
- Mardin'in Midyat ilçesi Dibek Dağı bölgesinde, terör örgütüne ait muhtelif yaşam malzemeleri saat 08.30 sıralarında ele geçirildi.
- Yine Dibek Dağı bölgesinde, terör örgütüne mensup teröristler tarafından döşenmiş patlayıcı madde, saat 15.40'ta bulundu.

-DİĞER FAALİYETLER-

Sitede yer alan açıklamada, 9 Kasım Perşembe günü icra edilen faaliyetlere ilişkin olarak da şunlar kaydedildi:

- Midyat'ta, plastik kap içinde 3 kilogram C-4 patlayıcı madde, saat 15.40'ta bulundu.

- Diyarbakır Dicle'de, 1 adet patlamamış basma düzenekli patlayıcı madde ile 3 adet sığınak içinde muhtelif yaşam malzemesi, saat 11.55'te tespit edildi.

- Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde, pille çalışan basma düzenekli ve birbirine paralel bağlanmış tuzaklı patlayıcı madde, 1 adet el telsizi, 1 adet RPG-7 roketatar mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemeleri, saat 11.45'te bulundu.

- Şırnak Uludere'de, 1 adet Kaleşnikof marka piyade tüfeği, 1 adet HK-33 piyade tüfeği, 434 kilo yiyecek malzemesi, 4 adet uyku tulumu, 2 adet elbise, 70 çift çorap, 50 metre naylon, 5 çift ayakkabı ve 1 adet sıhhiye çantası, saat 11.45 sıralarında ele geçirildi.

- Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde, şüpheli 2 kişinin üzerinde yapılan aramada, 9 adet el bombası ve bol miktarda yaşam malzemesi, saat 09.20'de bulundu.
Açıklamada, ele geçen malzemeler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapıldığı, bomba düzeneklerinin de etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious