Şırnak'ta modern kaplıca hizmete açıldı

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 2004 yılında inşaatına başlanan Belkısana Kaplıcaları görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Belkısana Kaplıcaları'nın açılışına, Şırnak Valisi Selahattin Aparı, AK Parti Şırnak Milletvekili Abdullah Veli Seyda, İl Emniyet Müdürü Salih Gökalp, Güçlükonak Kaymakamı Kürşad Özdemir, Güçlükonak Belediye Başkanı Bahattin Aktuğ daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Şırnak Milletvekili Abdullah Veli Seyda, Güçlükonak'ı eğitim, altyapı ve üst yapıyı daha iyi yerlere getirebilmek için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, "Güçlükonak'ı cazibe merkezi yapmak için el ele çalışacağız. Burada emeği geçen Kayseri Valisi Osman Güneş, Şimdiki Valimiz Selahattin Aparı, Güçlükonak'ın şimdiki ve önceki kaymakamlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Belkısana Kaplıcası'nın inşaatına 2004 yılında başlandığını belirten Şırnak Valisi Selahattin Aparı da, "Özel İdare bütçemizden yaklaşık 3 milyon YTL harcama yaparak 2 yıl içerisinde şifalı sularımızı modern bir tesis haline getirdik. Apart otellerle birlikte yaklaşık 200'e yakın yatak kapasitesi var. Tarihi ve mistik bir geçmişi olan kaplıcamızın suyu da bir o kadar meşhur." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious