Şırnak'ta operasyon başladı

Şırnak'ta operasyon başladı .16536
  • Giriş : 08.10.2007 / 17:48:00

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin 13 güvenlik görevlisini şehit etmesi ardından Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı özel birlikler bölgeye gönderilerek, kapsamlı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak Valisi Selahattin Aparı, bölgenini genelinde operasyonların sürdüğünü söyledi.

Vali Aparı, saldırının Gabar Dağı Küpeli Mevkii'nde meydana geldiğini, 18 kişilik timin pusuya düşürüldüğünü söyledi. Pusuya düşürülen timin Bolu Komando Tugayı'ndan geldiğini ve İkizce Taburu'na bağlı olarak görev yaptığını söyledi.

Bölgede güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonda aralarında terör örgütünün üst düzey elebaşlarının da bulunduğu büyük kayıplar verdiğini söyleyen Vali Selahattin Aparı, “Bölgenin her kesiminde operasyonlar devam ediyor. Operasyona Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı özel birlikler yürütüyor. Operasyonu Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı ile Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sevk ve idare ediyor. Son 2 aydır terör örgütü önemli kayıplar veriyordu. Bu pusu son günlerde verilen büyük kayıpların intikamı amacıyla yapılmış olabilir. Terör ne yapmak istiyor?, Neden son günlerde artış yaptı? Bunu değerlendirmemiz lazım. Bö bölgeye yapılan yatırımlarla alt yapısını kaybeden terör yeniden azdı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious