Şırnak'ta operasyon devam ediyor

Şırnak'ta operasyon devam ediyor.18564
  • Giriş : 15.04.2008 / 14:54:00

Şırnak’ın Küpeli Dağı’nda PKK’lı teröristlere yönelik operasyonlar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah saatlerinde derin vadilerdeki mağaralarda tespit edilen teröristlere Kobra tipi helikopterler bomba yağdırdı. Kıskaca alınan teröristlerle çatışmaların yaşandığı belirtildi. Bölgeye Bordo Bereli timler de sevk edildi.

Irak’tan Türkiye’ye sızdıktan sonra ülke içindeki kentlere dağılma noktası olarak kullandıkları Küpeli Dağı’na gelen bir grup terörist termal kameralara yakalandı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla hemen operasyon başlatıldı ve sabah saatlerinde Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan havalanan Kobra ve Süper Kobra tipi helikopterler teröristlerin tespit edildiği bölgedeki mağaralara bomba yağdırdı. Ardından Sikorsky helikopterleriyle bölgeye ‘Meteler’ adı verilen Jandarma Özel Harekat timleri indirildi. Kıskaca alınmaya çalışılan teröristlerle çatışmaların yaşandığı belirtildi. Ayrıca bölgeye Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde yer alan ‘Bordo Bereli’ timler de sevk edildi. Bölgedeki operasyonların sürdüğü bildirildi.

PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Bu arada önceki gün bir askerin yaralandığı Şırnak’ın Güçlükonak İlçesi kırsalındaki patlamadan sonra arazi arama tarama faaliyetlerine hız verildi. Sabah saatlerinde Güçlükonak- Cizre karayolunun Damlarca köyü Dera Mevkii’nde teröristlerin yol kenarına tuzakladığı bir patlayıcı düzeneği bulundu. Bu nedenle yol 4 saat trafiğe kapatıldı. Alınan güvenlik önlemleri sonrasında bomba düzeneği, askeri uzmanlar tarafından patlatılarak etkisiz hale getirildi. Ardından kapanan yol trafiğe açıldı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious