Şırnak'ta operasyonlar aralıksız sürüyor

Şırnak'ta operasyonlar aralıksız sürüyor.23148
  • Giriş : 04.07.2008 / 13:37:00

ŞIRNAK"ta PKK"lı teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri Kato, Küpeli ve Cudi Dağları ile Bestler Dereler Bölgesi"nde operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beytüşşebap İlçesi Kato Dağı"nda üç gün önce er İsmail Bay"ın mayına basarak şehit olmasının ardından sürdürülen operasyonlarda dün 1 PKK"lı öldürüldü. Bölgede operasyon hava destekli olarak genişletilirken, Şırnak 23"üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı"ndan havalanan Kobra tipi helikopterler, PKK"lı teröristlerin bulunduğu derin vadilerdeki mağaralara bomba yağdırdı. Derin vadiler ve engebeli arazide aşırı sıcaklar altında sürdürülen operasyona 500"ün üzerinde özel eğitimli komando katılıyor. Komandolar PKK"lıların bulunduğu bölgeleri çembere alırken, kaçış güzergahlarını da tuttu. Bölgede zaman zaman sıcak temas sağlandığı ve teröristlerle çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Küpeli ve Bestler Dereler Bölgesi"nde devam eden operasyonlara bugün karadan özel eğitimli komandolar sevkedildi. Komandoları taşıyan konvoy Şırnak kent merkezinden alınan geniş güvenlik önlemleri altında geçiş yaptı. Konvaya uzaktan kumandalı bombalı saldırıları önleyen frekans karıştırıcı Jammer"li araçlar eşlik etti. Bestler Dereler ve Küpeli"de PKK"lıların kurduğu bombalı tuzaklar bulunup imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious