Şırnak'ta operasyonlar yoğunlaştı

Şırnak'ta operasyonlar yoğunlaştı.16368
  • Giriş : 04.02.2008 / 13:53:00

Bölücü terör örgütüne yönelik olarak başlatılan operasyonlar Şırnak'ın Gabar, Cudi ve Bestler Dereler bölgesinde hava destekli yoğunlaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan helikopterler havadan keşif uçuşlarını artırırken, Mehmetçik hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düştüğü bölgede mayın arama-tarama faaliyeti gerçekleştiriyor.

PKK terör örgütüne yönelik son yılların en kapsamlı operasyonlarını gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), çetin kış şartlarına rağmen bölücü terör örgütü mensuplarına göz açtırmıyor.

Bölgede hava destekli operasyonlar ile örgüte ağır zayiat verdiren Mehmetçik, bölge halkının can güvenliği için ağır kış şartlarına rağmen operasyonlara devam ediyor.

Şırnak'ın Gabar, Cudi, Küpeli Dağı, Kato Dağı ve Bestler Dereler bölgesinde devam eden operasyonlara 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra ve Skorski helikopterleri destek sağlıyor.

Sınır bölgesinde askeri hareketlik artarken, güvenlik güçleri yapılan operasyonlarla teröristlerin Kuzey Irak'tan Türkiye'ye sızmalarını engelliyor.

Öte yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin örgüte yönelik havadan başlattığı operasyonlara destek için uçakların keşif uçuşları yaptıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious