Şırnak'ta patlayıcı düzenek: 1 yaralı

Şırnak'ta patlayıcı düzenek: 1 yaralı.22183
  • Giriş : 14.04.2008 / 15:19:00

Şırnak'ta teröristlerce tuzaklanan patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı. Küpeli Dağı ile Bestler-Dereler bölgesinde bir süre önce başlatılan operasyon ise sürdürülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi dağlık arazi kesiminde yapılan arama ve tarama faaliyeti sırasında tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği infilak etti, bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Operasyonun devam ettiği bölgeye bu sabah çok sayıda askeri araçla komando birlikleri sevk edildi. Operasyonlarda güvenlik güçlerine havadan destek sağlanıyor.

Mühimmat ele geçirildi

Bu arada, Diyarbakır'ın Silvan ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince dün saat 13.30'da yapılan aramada da teröristlerce 9 kilogram amonyum nitrat ve 400 gram C-4 plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği ile birlikte çeşitli gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, Bingöl'ün dağlık arazi kesiminde PKK tarafından kullanılan bir mağarada muhtelif yaşam malzemeleri, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde ise teröristlerce tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Tunceli'deki operasyon

Tunceli'de de 9-10 Nisan tarihlerinde, güvenlik güçleriyle teröristler arasında Nazımiye ilçesindeki Dokuzkaya bölgesinde çıkan çatışmada öldürülen 11 teröristten 7'sinin cesedi güvenlik kuvvetlerince Tunceli Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Çatışmada öldürülen diğer 4 teröristin cesedinin ise Pülümür Çayı'na düştüğü belirlenmişti.

Ardından vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, çatışmanın yaşandığı bölgeye 10 kilometre uzaklıkta Kutu Deresi mevkiinde Pülümür Çayı kenarında bir teröristin cesedini daha buldu.

Teröristin cesedi Tunceli Devlet Hastanesi'ne getirildi. Tunceli Devlet Hastanesi'nde bulunan 7 teröristin kimlik tespit çalışmaları devam ediyor.

Tunceli Valiliği, 9-10 Nisan tarihlerinde Dokuzkaya bölgesinde PKK'lı teröristlerle, güvenlik kuvvetleri arasında çıkan çatışmada 11 teröristin öldürülduğunu, 1 kadın teröristin ise yaralı olarak yakalandığını bildirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious