Şırnak'ta PKK'nın cephaneliği bulundu

Şırnak'ta PKK'nın cephaneliği bulundu.20916
  • Giriş : 10.05.2008 / 19:10:00
  • Güncelleme : 10.05.2008 / 19:04:15

Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya ait olduğu belirtilen bir cephanelik bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cephanelikte karakol baskınlarında kullanılan binlerce BKC makineli tüfek ve RPG 7 mühimmatının bulunması dikkat çekti.

Konuya ilişkin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde, teröristlerce tuzaklanmış, 450 gram TNT kalıbı ve 500 gram C-3 kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği ile dağlık arazi kesiminde de yine teröristlerce tuzaklanmış, bir adet patlayıcı madde düzeneğinin önceki gün bulunduğu belirtildi.

Patlayıcı madde düzenekleri güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğinin kaydedildiği açıklamada; "Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık arazi kesiminde de teröristlerce tuzaklanmış, 1,5 kilogram amonyum nitrat ve 150 gram C-4 kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneğinin önceki gün bularak imha etti. Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde ise teröristlere ait; 5 bin adet BKC makineli tüfek mermisi, bin adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği mermisi, 5 adet RPG-7 roketatar mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi önceki gün ele geçirildi." denildi.

Öte yandan terör örgütü PKK'nın mayınlı saldırılarda bulunduğu Batman'ın Sason ilçesi ile Siirt'in Şirvan ilçesi kırsalında operasyon başlatıldığı bildirildi. Sason ilçesine bağlı Yücebağ beldesi kırsalı ile Siirt'in Şirvan ilçesi Boylu köyü kırsalında dün meydana gelen hain saldırının ardından bölgeye çok sayıda askerin gönderildiği öğrenildi. Kuzey Irak sınırındaki hareketlilik de devam ediyor. Mehmetçik sınırdaki önemli bölgelerde yoğun güvenlik önlemi alırken, operasyon birliklerine helikopterler hava desteği sağlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious