Şırnak'ta PKK'ya yönelik büyük operasyon sürdürülüyor

  • Giriş : 04.10.2007 / 13:16:00

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik olarak bir süre önce başlatılan operasyon sürdürülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyonun Kato Dağı çevresinde yoğunlaştırıldığı, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki tank taburunun arazide atış talimi yaptığı bildirildi.

Irak sınır kesiminin yanı sıra iç kısımlarda devam eden operasyona zaman zaman helikopterlerle havadan destek veriliyor.

PKK'lı teröristlerin bir süre önce Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyü yakınlarında minibüse ateş açması sonucu 12 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı sonrası bu bölge ve yakınlarındaki Kato Dağı'nda da operasyon yoğunlaştırıldı.

Operasyona terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu arkadaşlarını kaybeden gönüllü ve geçici köy korucuları da yer yer katılıyor.

Operasyonlarda teröristlerden temizlenen bölgelerde yapılan arazi arama taramalarında ortaya çıkarılan teröristlere ait sığınakların imha edildiği, çok sayıda yaşam malzemelerinin de bulunduğu bildirildi.

Bu arada, Şırnak'ın Cizre ilçesi yakınlarındaki Gabar ve Cudi dağları eteklerindeki Çemzeytin mevkisinde Cizre tank taburunca belirlenen hedeflere atış eğitimleri yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious