Şırnak'ta tank devrildi: 1 askerimiz şehit!

Şırnak'ta tank devrildi: 1 askerimiz şehit!.12457
  • Giriş : 26.06.2008 / 18:45:00
  • Güncelleme : 26.06.2008 / 18:46:56

Şırnak'ta jandarma sınır karakolundan vatani görevini yapan asker tankın devrilmesi sonucu şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'taki Gölyazı Jandarma Sınır Karakolu'nda vatani görevini yapan 20 yaşındaki Tank Er Faik Gökçen, birliğine dönerken tankın devrilmesi sonucu şehit oldu. Gökçen'in şehit olduğu haberi, tek yumurta ikizi olan ve Ankara'da vatani görevini yapan Fatih Gökçen ile Bursa'daki ailesini yasa boğdu.

Geçen yıl ÖSS'ye birlikte giren ikiz kardeşler, başarılı sonuç alamayınca vatani görevlerini tamamlamak için askere gitmeye karar verdi. Acem eğitimlerini tamamlayan Gökçen kardeşlerden Faik, Şırnak'taki Gölyazı Jandarma Sınır Karakolu'na, ikizi ise Ankara Güvercinlik'e dağıtım oldu. Dün saat 17.30 sıralarında Faik Gökçen’in bindiği tank, birliğine 1 kilometre kala devrildi. Kazada paletin altında kalan er Faik Gökçen şehit oldu.

Acı haber dün gece Bursa'da oturan ayan ailesine ve Ankara'daki ikiz kardeşi Fatih'e bildirildi. Ağıtlar yakan şehit erin annesi Münevver, babası İsmail ile ablası Yasemin, yakınları tarafından sakinleştirildi. Son olarak pazar günü annesi ile görüşüp, “Rahatım yerinde. Merak etmeyin. Askerlik zor değilmiş” diyen Faik Gökçen'in cenazesi, cumartesi günü Bursa'da askeri törenle toprağa verilecek.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious