Şırnak'ta teröristler taciz ateşi açtı

  • Giriş : 28.03.2007 / 00:00:00

Şırnak'ta terör örgütü PKK üyesi teröristler güvenlik güçlerine taciz ateşi açtı. Olayda herhangi bir can veya mal kaybı olmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın dağlık arazi kesimde arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerine terör örgütü mensuplarınca kısa süreli taciz ateşi açıldı.

Güvenlik güçlerinin ateşe anında karşılık vermesi üzerine, teröristler olay yerinden kaçtı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, olayda herhangi bir can ve mal kaybının meydana gelmediği bildirildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde ise dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama faaliyeti esnasında terör örgütünün kullandığı 4 sığınakta çeşitli giyecek ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Hakkari'nın Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama faaliyeti esnasında da, terör örgütünce kullanılan bir sığınakta 3 adet kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet MP-5 makineli tabanca, bir adet tabanca, 2 adet el bombası ve bu silahlara ait bol miktarda mühimmat bulundu.

BATMAN'DA 6 ADET PATLAYICI MADDE DÜZENEĞİ BULUNDU

Batman'ın Sason ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama faaliyeti esnasında, PKK / KONGRA - GEL terör örgütüne ait 3 adet sığınak içerisinde; 6 adet patlayıcı madde düzeneği, bomba yapımında kullanılan bol miktarda malzeme, 7 adet el telsizi, bir adet gece görüş dürbünü, bir adet el dürbünü, 9 adet cep telefonu, bol miktarda kaleşnikof piyade tüfeği ve BKC makina tüfeği mermisi, giyim ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Van'ın Başkale ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama faaliyeti esnasında ise, terör örgütüne ait bir adet sığınak içerisinde 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve bir adet şarjör ele geçirildi. Bölgede terör örgütü PKK'ya yönelik geniş çaplı operasyonların devam ettiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious