Şırnak'taki çatışmada 1 terörist öldürüldü

Şırnak'taki çatışmada 1 terörist öldürüldü.22183
  • Giriş : 19.04.2008 / 13:55:00

Şırnak'ın Küpeli dağında bir grup teröristle temas sağlayan güvenlik güçleri, 1 teröristi de etkisiz hale getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerince 1 terörist yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre,Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensubu bir terörist, dün saat 09.00 sıralarında güvenlik güçlerince yakalandı.

Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde, önceki gün bir grup teröristle temas sağlayan güvenlik güçlerinin ''teslim ol'' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada da 1 terörist etkisiz hale getirildi. Terörist ile birlikte; 1 adet M-16 piyade tüfeği, 4 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet el bombası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi dağlık arazi, dün, güvenlik güçlerince yapılan aramalarda, kesiminde terör örgütü mensuplarınca C-4 plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği, Bingöl'ün Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği, Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde yapılan aramada ise teröristlere ait, 1 adet Kannas dürbünü, 50 Kannas fişeği, 1 adet el bombası ile muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince önceki gün yapılan aramada terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan 1 kilogram TNT kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği, 600 kg muhtelif gıda maddesi ve çeşitli yaşam malzemesi bulundu.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan aramada 18 kilogramlık yağ tenekesi içerisinde amonyum nitrat ve C-4 plastik patlayıcı plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği; Van'ın Başkale ilçesi dağlık arazi kesiminde 2 kilogram plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği; Siirt'in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde de teröristlerce tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi. Ayrıca, terör örgütü mensuplarınca kullanılan üç ayrı sığınak içerisinde; 4 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 4 adet elektrikli fünye, muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious