Şırnak'taki çatışmada 5 terörist öldürüldü

Şırnak'taki çatışmada 5 terörist öldürüldü.15872
  • Giriş : 21.09.2007 / 23:27:00

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında bugün saat 10.30'da bir grup teröristle karşılaşıldı.

Güvenlik güçlerinin ''Dur'' ihtarına teröristlerce ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, 5 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi.

Beytüşşebap'ın dağlık arazi kesiminde dün teröristlere ait bol miktarda erzak, muhtelif giyim ve temizlik malzemesi ele geçirildi.

Duyuruya göre, Iğdır'ın Aralık ilçesi dağlık arazi kesiminde ise önceki gün saat 00.10'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında, bir grup teröristle temas sağlandı.

Havanın karanlık olmasından faydalanan teröristler kaçarken, bölgede 2 adet el bombası, bir adet patlayıcı madde düzeneği ve muhtelif yaşam malzemesi bulundu.

Hakkari'nin dağlık arazi kesiminde teröristlere ait bir sığınakta dün 4 adet roketatar mühimmatı, 4 adet roketatar sevk fişeği, bir adet RPG-7 roketatar optik nişangahı ve 440 adet makineli tüfek mühimmatı ele geçirilirken, Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde teröristler tarafından araziye gizlenmiş 10 kilogram patlayıcı maddenin bulunarak imha edildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi dağlık arazi kesiminde de teröristlerce kullanılan bir sığınakta muhtelif yaşam malzemesi bulunduğu duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious