Sisi: Ergenekon'da tsunami olacak!

Sisi: Ergenekon'da tsunami olacak!.6911
  • Giriş : 27.09.2008 / 03:14:00
  • Güncelleme : 26.09.2008 / 22:17:42

Sisi lakaplı Soylu "Ergenekon soruşturmasında daha birçok dalga olacak ve sonunda tsunami olacak." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sisi lakaplı Seyhan Soylu, 21 Eylül'de serbest bırakılmasının ardından dün tekrar Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz'le görüşen Sisi, gözaltına alındığında el konulan bilgisayarları, belge ve arşivlerinin kendisine geri verilmesini talep ettiğini söyledi.

Soylu, Ergenekon soruşturmasında dalgaların devam edeceğini ifade etti. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Soylu, Cumhuriyet Kadınları projesine ilişkin birçok arşivine el konduğunu, çalışmasını devam ettirmek için belgelere ihtiyacı olduğunu belirtti. Savcılığa tekrar gelmesinin cesaret işi olduğunu söyleyen Soylu, "Kaç kişi tekrar gelmeye cesaret eder? Kimse gelemez." dedi. Ergenekon'u iki gruba ayıran Soylu, "Birinci Ergenekon bomba ve silahla devleti bölmek için kurulan bir teşekküllü örgüttür. Tüm herkes ölse ben önünde miğfer olurum. İkinci Ergenekon ise destandır." diye konuştu.

"Ergenekon soruşturmasında daha birçok dalga olacak ve sonunda tsunami olacak." diyen Soylu, Ergenekon savcılarının zaman zaman kendisinin ifadesine başvurabileceğini de sözlerine ekledi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*