Şişli'de canlı bomba yakalandı (Foto)

Şişli'de canlı bomba yakalandı (Foto).10746
  • Giriş : 11.10.2008 / 23:43:00
  • Güncelleme : 12.10.2008 / 12:05:20

Şişli'de 8 kilo 800 gr bomba ile yakalanan canlı bombanın PKK"lı olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Valisi Muammer Güler, ele geçirilen kadının hedefinin masum insanlar olduğunu ve PKK üyesi olduğunu söyledi. Canlı bombanın böyle bir eylem içinde olduğunu kısa bir süre önce tespit edildiğini ifade etti.

14 fünye, bir el butonu ve ve bir de plastik patlayıcı ele geçirildiğini söyleyen Güler, kadının hamile görüntüsü verdiğini sözlerine ekledi.
ŞİŞLİ'de yanındaki 8 kilo 800 gram patlayıcıyla eylem hazırlığında olduğu öne sürülen 35 yaşlarındaki `Ezgi' kod adlı kadın terörist, polis tarafından yakalandı.

`Canlı bomba' olduğu sanılan PKK'lı terörist kadın saat 15.30 sıralarında, kendisini takip eden polisler tarafından bir otelin önünde yakalanarak etkisiz hale getirildi. Hamile görünümündeki kadının yanında taşıdığı çantada yaklaşık 8 kilo 800 gram patlayıcı, fünye ve düzenek çıktı. Terörist kadının 10 gün önce İstanbul'a geldiği ve polis tarafından takibe alındığı kaydedildi.

Kadınla bağlantılı olduğu öne sürülen 2 kişinin daha gözaltına alındığı, zanlıların İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındıkları vurgulandı. Ele geçirilen patlayıcının plastik patlayıcı olduğu, kesin sonucun incelemenin ardından belli olacağı belirtildi.

OLAY YERİNDEN İLK KARELER

 

 

 

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*